Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
Go to SiteAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)

In jos 
+6
RoOsTeR
magicus
Damage Incorporated
Freeman
MuErTe
Costash
10 participan?i
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
XS2K
Team
Team
XS2K


Numarul mesajelor : 63
Varsta : 143
Localizare : Braila
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/04/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 16, 2008 7:15 pm

Motivul pentru care sunt folosite config-urile si in general optiunile de customizare a graficii e urmatorul:
Fata de console unde terenul de joaca e acelasi pentru toti (un jucator de COD4 pe X360 nu va avea o experienta diferita dpdv hardware fata de alt jucator tot pe X360) pe PC treaba nu sta asa existand diverse configuratii hardware a caror nivel de performanta depinde astfel pentru a te bucura de un framerate decent scazi detaliile grafice in loc de High pe Low daca ai hardware mai vechi,pentru cei ce inca nu au un framerate constant de 125FPS sunt metode care scad si mai mult nivelul de detalii (vezi yitch config) dar odata cu asta scade si detaliul inamicilor => ii deosebesti mai greu de teammates dar ai si anumite puncte forte gen vezi prin iarba la distanta mare (lucru anulat cu ultimul PB).
Eu de exemplu am un mare dezavantaj fata de restul si anume timpul de raspuns al monitorului ~35ms pentru a atenua acest dezavantaj ma concentrez pe valoarea cl_maxpackets care are legatura cu ping-ul si impreuna cu un nr de FPS predefinit ajuta chiar si la o detectie mai buna a gloantelor utilizand cl_maxpackets 63 si com_maxfps 125 dar majoriatea utilizeaza aceste setari asa ca se duce acest avantaj...
Dupa mai sunt config-urile ce sunt la granita cu cheat-urile dar nu o trec,acestea sunt folosite de unii jucatori foarte buni dar sunt contra cost si poti fi detectat in competitii gen ESL/CAL sau pe servere setate impotriva acestor setari din config => hasta la vista reputatia ta si daca nu joci pentru a devenii cat mai bun (ESL/CAL) atunci degeaba joci pentru ca vei ramane toata viata la nivelul unor copchii retarzi care se injura ca la usa cortului din motive de doi lei si nu stiu ceea ce inseamna fair play (vezi toti cei care folosesc GL/Marty pe servere unde mai mult de 80% din jucatori nu le utilizeaza)
In final toata chestia e de a fi cel mai bun pentru a ajunge acolo,unii investesc in hardware/altii acorda timp exersatului/altii se joaca cu focul iar altii sunt idioti si folosesc coade.
Sus In jos
krtush
Admin
Admin
krtush


Numarul mesajelor : 216
Varsta : 57
Localizare : ...
Reputatie : 13
Data de inscriere : 18/04/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 16, 2008 7:26 pm

a grait XS What a Face
Sus In jos
Costash
Team
Team
Costash


Numarul mesajelor : 551
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti/Targoviste
Reputatie : 14
Data de inscriere : 13/04/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 16, 2008 7:42 pm

Nice XS, asa vezi, sper ca acum toata lumea a inteles de ce, ce si cum!O explicatie mai buna si mai concisa decat asta nu se poate, de aceea pt mine, desi nu am placa video "ca lumea" , am un 7600GT, cu un fps mediu de 50, am tot respectul pt cei ce au gramezi de fps uri datorita hardware ului, iar pt ceilalti cu configuri _|_, mi se rupe!

Ce tare ar fi fost daca PB ul sau un Patch ar introduce un config default, peste care lumea sa nu poata trece mai jos cu detaliile grafice, si singura diferenta de fps sa o faca dotarea hardware!Macar in competitii!

Daca mai aveti screenshoturi cu codati va rog contactati-ma sa le pun la prima pagina, FAC COLECTIE.Pacat ca nu merg uploadate la profilul de xfire daca nu s facute de tine
Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
MuErTe
Team
Team
MuErTe


Numarul mesajelor : 828
Varsta : 42
Localizare : Tulcea/Bucuresti
Reputatie : 24
Data de inscriere : 04/02/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 16, 2008 9:00 pm

De cand nu am mai jucat CoD4 am si uitat pe Vacant cum ar trebui sa se vada ....iar din poza de mai sus intradevar se vede o oarecare 'claritate' sporita la detalii.
Incercati sa vorbiti cu Fecioru' (Theophilus) din Arh ca vad ca e SS facut de el .
Sa vedem si ce are el de spus.
Sus In jos
XS2K
Team
Team
XS2K


Numarul mesajelor : 63
Varsta : 143
Localizare : Braila
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/04/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 16, 2008 9:47 pm

Singurul lucru pe care il poate spune e ca foloseste un config 100% acceptat de PB si chiar recomandat de ESL..... Sad
Sus In jos
magicus
Admin
Admin
magicus


Numarul mesajelor : 1635
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Reputatie : 8
Data de inscriere : 04/02/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Iul 16, 2008 10:13 pm

mda......si marmota invelea ciocolata in staniol.... Evil or Very Mad No Evil or Very Mad
Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
XS2K
Team
Team
XS2K


Numarul mesajelor : 63
Varsta : 143
Localizare : Braila
Reputatie : 0
Data de inscriere : 29/04/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 17, 2008 3:45 am

Exemplu de diferenta mare pe hardware:
1:Dell 2407WFP A04 -un monitor excelent doar ca nu si pentru jocuri la nivel competitv datorita unui timp de raspuns de 32ms.
2:CRT vechid e cand bunica Samsung care are 0ms timp de raspuns dar imagine considerabil mai slaba
=>Daca am 50ms pe un srv se adauga cele 31-32 de la monitor => joc cu 81-82ms -> I'm screwed pentru ca fata de ping-ul de la conexiune care il afecteaza si pe inamic asta de la monitor ma crapa doar pe mine.
CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Img2341kw1.th
Sus In jos
RoOsTeR
Membru
Membru
RoOsTeR


Numarul mesajelor : 11
Varsta : 33
Localizare : Satu Nou
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/07/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: hm   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Joi Iul 17, 2008 3:52 am

Atunci ar fi mai bine ca la unguri ,iaste 2,3 servere de cod2 la care joc si care nuti permite se ti fie pus fps mai mult de 125 deloc te da pb afare .Deci acum vad ca multe treburi nu leam stiut dedpre configuri am se incerc si eu se merg la tot minim da numi treba se mi fie frumoasa grafica.In privinta de ce cineva foloseste coade eu cred ca ei nu stiu ce e fair play si pentru mine nu sant oameni, eu vad asta ca si un sport unde ne intrecem se fim cei mai buni ,dar cum ar fi se joace steaua cu dinamo si un tim se ia doping sei dea bani lu arbitru .... etc . Cum ar fi egali pe teren asa si la noi cineva se crede ca traba se fie cel mai bun da nui inportant cum si ne tine pe noi ca suntem noobi sau prosti ca nu vedem dar se vede tare bine mai bine la SD si unde e killcam ,serverele ce nu au killcam si nus SD sunt mai suspecte si aci intre mai multi codati ala banana, TDM, FFA ,DOMINATION.
Sus In jos
Costash
Team
Team
Costash


Numarul mesajelor : 551
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti/Targoviste
Reputatie : 14
Data de inscriere : 13/04/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Dum Dec 28, 2008 1:47 pm

Cautand niste demouri cu spedlink....am gasim la un meci, intre niceoneCrew si Wtm Gaming(primul loc in esl-prezent), intr un aequitas imaginea de ma jos.
Lol sa i fu* un gura de codati, astia se jucau in timpul meciurilor oficiale.
Si sa mi mai zica mie nu stiu care ca unii nu s codati, "ca ce Costash, daca te ia ala cu snipa e codat?"



Cum modifica baietii inaltimea playerului.+meci oficial=lol

Daca un sniper taie un pic din inaltime,se vezi ceti da si u nici macar nu l vezi!

AA, si parca a ti jucat si voi cu ei, si va dat la 0 =))

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Otppkdbpq0djadexsifks24eh2.th
Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
magicus
Admin
Admin
magicus


Numarul mesajelor : 1635
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Reputatie : 8
Data de inscriere : 04/02/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 13, 2010 4:37 pm

http://www.pbbans.com/mbi-viewban-d771bbd8-vb167662.html - pentru cei ce nu au aflat de aseara, iata cum pica baietii rapusi de PB. Aici joint aka sece. Bine ca a plecat de la noi!!!!
Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
micutzul
Admin
Admin
micutzul


Numarul mesajelor : 327
Varsta : 51
Localizare : Peciu Nou, Timis
Reputatie : 22
Data de inscriere : 14/09/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 13, 2010 5:05 pm

Smile) Si facea 70 killuri pe dtxi.
Sus In jos
krtush
Admin
Admin
krtush


Numarul mesajelor : 216
Varsta : 57
Localizare : ...
Reputatie : 13
Data de inscriere : 18/04/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 13, 2010 5:23 pm

eram 80 % convins ca are mai de mult dar lipsea dovada Wink
Sus In jos
MuErTe
Team
Team
MuErTe


Numarul mesajelor : 828
Varsta : 42
Localizare : Tulcea/Bucuresti
Reputatie : 24
Data de inscriere : 04/02/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 13, 2010 5:56 pm

da...si costash zicea la fel ...si uite dovada !
Sus In jos
magicus
Admin
Admin
magicus


Numarul mesajelor : 1635
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Reputatie : 8
Data de inscriere : 04/02/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 13, 2010 8:38 pm

unii chiar nu se pot abtine.....interesante sunt explicatiile pe care le dau dupa ce sunt prinsi... Shocked Suspect Shocked
Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
MuErTe
Team
Team
MuErTe


Numarul mesajelor : 828
Varsta : 42
Localizare : Tulcea/Bucuresti
Reputatie : 24
Data de inscriere : 04/02/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 13, 2010 8:48 pm

A ''declarat '' ceva ? Sau aflam in ziarul de maine ?
Sus In jos
krtush
Admin
Admin
krtush


Numarul mesajelor : 216
Varsta : 57
Localizare : ...
Reputatie : 13
Data de inscriere : 18/04/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mar Apr 13, 2010 11:28 pm

cancan rubrica cu prosti
Sus In jos
magicus
Admin
Admin
magicus


Numarul mesajelor : 1635
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Reputatie : 8
Data de inscriere : 04/02/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 14, 2010 12:49 am

lol!
Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
jbrare
Team
Team
jbrare


Numarul mesajelor : 395
Varsta : 44
Localizare : constanta
Reputatie : 0
Data de inscriere : 11/03/2009

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 14, 2010 1:22 am

Uite asa te apuci de Fishville.Macar pestii aia nu au coduri...
Sus In jos
krtush
Admin
Admin
krtush


Numarul mesajelor : 216
Varsta : 57
Localizare : ...
Reputatie : 13
Data de inscriere : 18/04/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 14, 2010 1:58 am

e nu Smile) cauta cheat engine pt farmville Wink
Sus In jos
Freeman
Admin
Admin
Freeman


Numarul mesajelor : 471
Varsta : 31
Localizare : Onesti,Bacau
Reputatie : 14
Data de inscriere : 03/02/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 14, 2010 3:05 am

esti si pt fishville si farmville...e plin youtube-ul de ele... (dante totusi crek are cva de urca asa repede in lvl) lol!
Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
Costash
Team
Team
Costash


Numarul mesajelor : 551
Varsta : 37
Localizare : Bucuresti/Targoviste
Reputatie : 14
Data de inscriere : 13/04/2008

CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1Mier Apr 14, 2010 10:22 pm

oare dante o mai face ceva pt tara de cand cu farmville????? presupun ca atunci cand vorbeste cu boc, are laptopul in standby cu farmville deschis =))))))))))))))))))))))))))))))))
Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
Continut sponsorizat





CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)   CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e) - Pagina 2 Icon_minitime1

Sus In jos
 
CODATII SAU CONFIGURATII(cum le ziceti tot una e)
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: VooDoo :: Call of Duty 4 Modern Warfare-
Mergi direct la: