Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.



 
Go to SiteAcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Site Vplay

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
taitO
Team
Team
taitO


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 46
Localizare : pitesti
Reputatie : 12
Data de inscriere : 11/06/2009

Site Vplay Empty
MesajSubiect: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1Mar Iul 03, 2012 1:08 am

Voua va mai merge vpaly?
La mine de 2 saptamani nu se incarca nici un serial Sad(
Sus In jos
magicus
Admin
Admin
magicus


Numarul mesajelor : 1635
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Reputatie : 8
Data de inscriere : 04/02/2008

Site Vplay Empty
MesajSubiect: Re: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1Dum Iul 08, 2012 4:42 pm

Chiar nu am mai verificat sa vad cum merge. In afara de Spartacus si Justified nu prea am vazut seriale pe Vplay. Revin cu comentariu dupa ce verific.
Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
taitO
Team
Team
taitO


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 46
Localizare : pitesti
Reputatie : 12
Data de inscriere : 11/06/2009

Site Vplay Empty
MesajSubiect: Re: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1Lun Iul 09, 2012 3:04 am

toti cei care au net de la nesimtitii de la RDS nu vor mai putea sa acceseze VPLAY.
Sus In jos
magicus
Admin
Admin
magicus


Numarul mesajelor : 1635
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Reputatie : 8
Data de inscriere : 04/02/2008

Site Vplay Empty
MesajSubiect: Re: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1Mier Iul 11, 2012 4:03 am

De ce? Care e motivul?
Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
MuErTe
Team
Team
MuErTe


Numarul mesajelor : 828
Varsta : 42
Localizare : Tulcea/Bucuresti
Reputatie : 24
Data de inscriere : 04/02/2008

Site Vplay Empty
MesajSubiect: Re: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1Mier Iul 11, 2012 2:27 pm

Dragi clienți RDS-RCS,

după cum ați observat Vplay.ro nu funcționează prea bine pentru dumneavoastră.

Acum câteva săptămâni am primit un mail oficial de la RDS-RCS, informându-ne că va fi suspendată conexiunea către noi din cauza unor probleme tehnice. În scopul de a afla care este motivul și de ce numai site-ul nostru suferă de aceste probleme, vă rugăm să ne ajutați sunând la suportul tehnic RDS-RCS și să întrebați.

Aici găsiți numerele de telefon RDS-RCS, la care puteți apela:
031.400.4401 (București)
03xx.400.401 (Alte Județe)


Asta apare pe site-ul Vplay.ro . Deci ...sunati ! Eu unul o sa imi schimb providerul .

@Magicus . E normal sa puna cateva piedici astia de la RDS .... ei sunt provideri de televiziune ....iar Vplay este viitoarea televiziune ....so ...do the math ....
Sus In jos
taitO
Team
Team
taitO


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 46
Localizare : pitesti
Reputatie : 12
Data de inscriere : 11/06/2009

Site Vplay Empty
MesajSubiect: Re: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1Joi Iul 12, 2012 3:11 am

comentarii pe Vplay



faptul ca au trecut pe IPV6 nu inseamna ca au eliberat ipuri din categoria asta. ei doar au deja noduri de retea configurate in noul sistem si nu interfereaza cu nimic treaba asta. practic , ipurile claside IPv4 vor mai coexista muuult timp de acum incolo


@vvg: Proxy sau hide IP iți redirecteaza conexiunea prin alta parte. RDS blocheaza doar intre 2 endpoint-uri, nu se uita prin ce ho-uri treci tu. Daca proxy-ul este in alta retea, practic traficul vazut de RDS este intre tine si proxy, nu intre tine si Vp



nu RDS-ul e de vina ci vplay-ul. Daca pui proxy sau hide ip, ti se incarca filmele fara probleme. Asta inseamna ca vplay a pus restrictii pe class de IP folosita de RDS.

cum adica hide ip?
ce trebuie sa fac?
Sus In jos
MuErTe
Team
Team
MuErTe


Numarul mesajelor : 828
Varsta : 42
Localizare : Tulcea/Bucuresti
Reputatie : 24
Data de inscriere : 04/02/2008

Site Vplay Empty
MesajSubiect: Re: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1Joi Iul 12, 2012 6:15 pm

Sus In jos
krtush
Admin
Admin
krtush


Numarul mesajelor : 216
Varsta : 57
Localizare : ...
Reputatie : 13
Data de inscriere : 18/04/2008

Site Vplay Empty
MesajSubiect: Re: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1Vin Iul 13, 2012 1:35 am

pana acum tu aveai ip-ul X si te conectai direct la vplayserver . cum vplayserver a blocat clasa de ip-uri rds din care face parte si X acum singura solutie e folosirea unui proxy server ("un ocol") . tu cu ip X te conecteazi la serverproxy ce are ip Y si serverul proxy se conecteaza pe servervplay , vplay vede ca Y s-a conectat la el si daca Y nu e din rds => ok ia filmul. DAR apar probleme de genul : cu hide ip te cam conectezi random la proxyservere de afara => lag mare + cel care detine serverul de proxy poate vedea tot traficul tau si poate interveni asupra lui (iti mai baga un virusel Smile )
Sus In jos
taitO
Team
Team
taitO


Numarul mesajelor : 321
Varsta : 46
Localizare : pitesti
Reputatie : 12
Data de inscriere : 11/06/2009

Site Vplay Empty
MesajSubiect: Re: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1Sam Iul 14, 2012 11:58 pm

Praf m-ai facut Wink

Deci stau in banca mea....
Sus In jos
magicus
Admin
Admin
magicus


Numarul mesajelor : 1635
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Reputatie : 8
Data de inscriere : 04/02/2008

Site Vplay Empty
MesajSubiect: Re: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1Mar Iul 17, 2012 4:35 am

Sus In jos
http://www.voodoo-clan.ro
Continut sponsorizat





Site Vplay Empty
MesajSubiect: Re: Site Vplay   Site Vplay Icon_minitime1

Sus In jos
 
Site Vplay
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Yola.com construieste gratuit site-uri web

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Divertisment :: FilmE :: Recomandari filme-
Mergi direct la: